Сульфатостійкі цементи розроблені для забезпечення довговічної експлуатації бетонів і розчинів у середовищі, де концентрація солей може бути в десятки разів вищою, ніж у грунтових водах. Таким середовищем з високим вмістом сульфатів є морська вода та агресивні стоки, характерні для багатьох промислових та сільськогосподарських об’єктів.
Важливими умовами високої сульфатостійкості цементу є його мінералогічний склад (низький вміст С3А та С3S) і швидкість охолодження клінкеру під час його виготовлення. На основі клінкеру ПАТ «Івано-Франківськцемент» з нормованим мінералогічним складом відповідно до ДСТУ Б.В.2.7.-85 виготовляється сертифікований цемент ССПЦ 400-Д0.
Бетони, виготовлені з сульфатостійкого цементу, можна використовувати для будівництва:
– гідротехнічних споруд;
– елементів колодязів та каналізаційних колекторів;
– ємностей для зберігання стоків тваринницьких ферм.
Особливими властивостями повинні володіти бетони, що використовуються для будівництва споруд на узбережжі морів, та тих, що експлуатуються безпосередньо в оточенні морської води:
– морські причали;
– моли;
– хвилерізи.
Вони зазнають дії розчину солей дуже високої концентрації, адже вода Чорного моря містить до 35 г/л солі, яка складається з хлору Cl– (до 2000 мг/л), оксиду сірки SO42- (до 230 мг/л), натрію Na+ (до 1100 мг/л), кальцію Ca2+ (до 50 мг/л).
Таке навантаження можуть витримати тільки спеціальні бетони для споруд з екстремально високою корозійною стійкістю, виготовлені на основі цементу ССПЦ 400-Д0.